Už pár týdnů hledám čas na sepsání tohoto článku. Omlouvám se všem, kteří čas od času sledují moje osobní stránky, za poměrně malou aktivitu v posledních pár měsících. Pracovní vytížení, na kterém  se poslední dobou čím dál větší měrou podílí hudba, je teď poměrně „vražedné“. Ale nechci to brát jako výmluvu. Moc dobře si uvědomuji, že já jsem ten, který si tuto cestu zvolil a vlastně jsem za to všechno co se v posledních měsících událo vděčný.

Začnu asi tou největší  výše zmíněnou změnou. Hudbou. Roky jsem ji bral jako velký koníček a určitý hnací motor života, který dával sílu překonávat větší či menší překážky. Ono se říká, že když člověk něco dělá na maximum a neztrácí v to víru, časem se to vrátí. Věřím, že právě to je aktuální situaci, kdy sklízíme plody roky investovaného úsilí. Tento rok jsme po letech dvojčlennou formaci rozšířili o třetí tvář a vznikla skupina Poetika, které jsem členem spolu s Ondřejem Brejškou a Danem Hrdličkou. Hned první singl „Zkouším žít“ se stal velice úspěšným, rotuje napříč rádii po celé republice. Aktuálně má na youtube přes 1 200 000 zhlédnutí a postupně se z koníčku stává normální pracovní činnost, která si také bere svoji časovou daň. Ale jak se říká, není lepší cesta, než když se tvůj koníček stane tvoji prací.

Je pravdou, že nejen lidé v okolí se mne na základě výše zmíněného odstavce ptají jak to vidím do budoucna s energetikou, kterou i nadále beru jako „hlavním zdrojem obživy“. Chtěl bych ujistit, že i když se začíná rýsovat možnost, že jednou by mohla být právě hudba hlavní pracovní náplní, která člověka dokáže finančně zajistit, nevidím důvod proč končit nebo odsouvat na vedlejší kolej něco v čem se roky pohybuji, čemu rozumím, do čeho jsem také investoval svůj čas a hlavně, co mi dává i nadále smysl. Důkazem je i nový projekt Valmont Energy, který jsme v posledních týdnech odstartovali s firmou Valmont CR (Tabák Valmont) a na kterém se podílím jako hlavní koordinátor (více na www.valmontenergy.cz).  Navíc i nadále pracuji na projektu Obec občanům, snažím se lidem nabízet osvětu na poli energetiky,  spolupracuji s obecními úřady a městy po celé Moravě. Pokud by někoho ze čtenářů zajímal můj názor na aktuální vývoj cen, nebo chtěl porovnat výhodnost nabídek, stačí napsat do zpráv. Nic se nemění. 🙂

Ještě zmíním, že se mi před měsícem stala nemilá záležitost s resetem mobilního telefonu do firemního nastavení, takže jsem pozbyl skoro veškeré kontakty (bohužel záloha tentokrát nezafungovala). Takže pokud si nejste jistí, jestli Vaše číslo je mezi těmi aktuálně uloženými stačí zavolat, popř. napsat sms.

A závěrečnou pasáž musím věnovat i třetí podstatné, na těchto stránkách publikované aktivitě – pozici radního v pětitisícovém městě. Nemyslím si, že by zmíněné věci nějak zásadně omezovaly čas, který věnuji i tomuto úseku mého aktuálního života. Přeci jen jsem stále neuvolněným zastupitelem a jako většina z městských zastupitelů (mimo starosty a místostarosty) hledám a snažím se řešit problémy, které na mne lidé směřují  hlavně po běžné denní pracovní činnosti. I nadále se snažím k funkci přistupovat zodpovědně a brát s pokorou to co mi bylo občany svěřeno. Jediným rozšířením této činnosti v posledním roce je to, že jsem dostal pověření oddávat, takže už mám za sebou čtyři krásné svatby a musím říct, že ten pocit po úspěšném obřadu kompenzuje všechny ty negativní názory a situace, které člověk ohledně politiky (a nejenom té komunální) slýchá  či prožívá.

Ať se Vám daří a mějte krásný zbytek léta.

Napsal Eduard Rovenský

Diskuze je uzavřena.