Jeden z kratších článků znovu na téma energetiky. Název sám o sobě už leccos vypovídá, ale musím se přiznat, že na tu otázku „Kam kráčíš energie?“ sám dost dobře nedokáži odpovědět.

Pamatuji si, jak jsem zde v listopadu psal o riziku konfliktu na Ukrajině, mém přesvědčení že se tak stane i v době kdy všichni říkali, že je to utopie a bohužel ten únorový pocit, když samotný konflikt naplno propukl.

Nechci tu řešit důvody, psát svůj pohled na geopolitickou situaci a brečet nad „rozlitým mlékem“.

Jsou věci, které nevyřešíme a je zbytečné se v nich v tuto chvíli pitvat.

Podstatné je ale to zamyšlení a vize, co dělat s drahou komoditou (aktuálně cena plynu přes 6800 Kč za MWh na burze), kterou všichni na svých fakturách ve formě dodávek elektrické energie, zemního plynu či tepla platíme.

Ti, kteří mne roky sledují ví, že jsem blázen a workoholik. Občas pracuji víc, než je zdrávo a vzhledem k situaci jsem si zase naložil o kousek více. Kousek, který ale jsem schopen bez problémů zařadit do svého pracovního portfolia k hudbě, informačním technologiím, politice a zbylé energetice. Kousek, který mne baví a vím, že je v tuto dobu podstatné ukazovat alternativy, než jsem krčit rameny.

Před časem jsem kývl na nabídku jednoho z lidí, kterých si vážím a zapojil se do projektu cílícího na nabídku a realizaci FVE (FotoVoltaických Elektráren) jak pro domácnosti tak pro B2B subjekty.

Vlastně vše odstartovalo podobnou nabídkou od jedné společnosti (název raději neuvádím, protože další řádky nejsou nejlepší reklamou), která mi na pozici regionálního managera nabízela velice zajímavé motivační ohodnocení (150 000+) s tím, že povedu tým lidí, kteří budou prodávat, realizovat nebo servisovat tepelná čerpadla a fotovoltaiky. Vše vypadalo lákavě, tak jsem dorazil na jedno setkání do Prahy, kde jsem se účastnil závěrečného pohovoru na pozici. A tady začala totální tragikomedie. Firma plná diletantů, kteří řeší jen peníze a core business jim utíká. Nabídka toho, že budu fungovat na bázi objemu, ale ne kvality, výdělku, ale ne pocitu z dobře odvedené práce, mne dostala do kolen. Obratem jsem si přes známé začal zjišťovat background společnosti (který jsem se rychle dozvěděl) a při jednom z hovorů jsem dostal další nabídku, která už byla ale postavena na hodnotách, vizi a poznání, ke kterému jsem za dobu svých 34 let na tomto světě dospěl.

I díky tomu dnes mohu říci, že jsem se po této zkušenosti rozhodl doplnit tým Solar Baronu, který nabízí kvalitní alternativu na trhu s OZE resp. FVE. Bojoval jsem proti podvodným způsobům a společnostem v oblasti dodavatelské, nastává nová výzva. Nastavit zrcadlo všem podvodníkům v oblasti výrobní a nabídnout mým dlouholetým partnerům, klentům a kamarádů objektivní možnost jak si zajistit co nejlepší realizaci fotovoltaik v poměru cena / výkon – navíc s kvalitním dlouhodobým servisem.

Držte pěsti a kdybyste chtěli konzultaci v této oblasti mých pracovních aktivit, volejte nebo pište na email rovensky@solar-baron.cz

Mějte krásný zbytek léta.


Napsal Eduard Rovenský

Diskuze je uzavřena.