Politika

Za většinou problémů se skrývá nějaké řešení. Jsou vždy minimálně dvě možnosti. Můžeme ukazovat na věci, o kterých si myslíme, že jsou špatně, nebo se snažit aspoň část z toho změnit. Bohužel bez vlastního přičinění to půjde jen těžko.

To je jeden z důvodů proč jsem v roce 2014 kývl na nabídku kandidovat do komunálních voleb města Velká Bíteš. Díky důvěře části městkých občanů jsem se dostal do zastupitelstva a následně hlasováním zastupitelů do městské rady.  Po třech letech jsem z postu radního rezignoval, hlavním důvodem bylo chování koaličních partnerů, zrcadlené v jednání jejich leadera, který nebyl schopen dodržovat ústní domluvy a chlapské podání ruky. I když jsem si postu radního vážil, vážím si také svého jména a nemohl jsem se nadále nechat spojovat s někým, s jehož praktikami a lidskými hodnotami nesouhlasím. Post zastupitele jsem ale zastával až do komunálních voleb v roce 2018, kde jsem jako nestraník za KDÚ-ČSL obhájil mandát a v současné době zasedám v opozici našeho velikostí malého – názvem velkého městečka. Od roku 2019 jsem také členem celorepublikové kulturní komise KDÚ-ČSL, kde jsem nominantem strany za kraj Vysočina.

V případě nedostatků, tématických dotazů, nápadů nebo jenom bližších informací piště prosím na: politika@eduardrovensky.cz