Dne 4. 5. 2016 jsem byl kontaktován skupinou občanů kvůli telefonním hovorům, které občany (převážně starší ročníky) výhružným tónem upozorňovaly na velký nedoplatek vůči společnosti RWE (majoritní dodavatel plynu a distributor v naší lokalitě), kterou v minulých letech po stránce obchodu s komoditou opustili.

Takto osloveným lidem byla pod tlakem sjednávána schůzka „odborníka“, který měl u nich v domácnosti analyzovat smluvní vztahy a tuto nemilou záležitost urovnat. Jak už mnozí tuší, žádné dluhy ani nesrovnalosti vůči výše zmíněné společnosti neexistovaly. Jednalo se pouze o podvodné obchodní jednání externí společnosti – Ready Control s.r.o., jež je smluvním partnerem RWE, a tímto způsobem se snažila obejít vyhlášku o zákazu podomního prodeje, která ve městě od roku 2013 platí.

Bohužel, obchodní zástupci Ready Control, kteří se po městě pohybovali, se prokazovali licencovaným průkazem RWE a tudíž celá záležitost vypadala poměrně důvěryhodně. Město se naštěstí k těmto podvodníkům postavilo čelem a po zhodnocení situace podalo podnět RWE na prozkoumání aktivit jejich smluvního parnera na území města. Výsledkem byla tučná pokuta pro společnost Ready Control za nekalé obchodní jednání a vyjádření jednatele této společnosti k celé záležitosti, které níže přikládám (vyjádření nechávám v originální podobě bez redakčních úprav, „obrázek“ si udělejte sami).

Závěrem bych chtěl nejen občany Velké Bíteše upozornit, ať si dávají pozor, komu a co podepisují. To, že ve Vašem městě platí zákaz podomního prodeje ještě neznamená, že čas od času nemůže do města některý z těchto podvodníků zavítat. Bohužel, morální hodnoty jsou u těchto jedinců minimální a naopak drzostí povětšinou překypují a rozhodně se nemusí jednat jenom o prodejce energií. V případě, že jste osloveni obchodníkem, který jasně porušuje zákaz podomního prodeje v dané lokalitě, kontaktujte obratem pracovníky městského úřadu, úřadu městyse nebo obce.

Poslední zadržení podomní prodejci na území města Velké Bíteš dostali v soudním řízení pokutu ve výši 90 000 Kč, takže to smysl určitě má a vlastně je to jediný nástroj, jak tyto podvodníky z ulic našich měst jednou provždy vyhnat.

Ready Control - vyjádření

Napsal Eduard Rovenský

Diskuze je uzavřena.