Připadám si, jako bych se vrátil do svého malého osobního panoptika. Takový pocit ve mně vzbouzí návrat na moje osobní webové stránky. Je to prostor, který jsem si kdysi založil jako oposit oproti zpravodaji města, když jsem kandidoval do zastupitelstva a informační kanál směrem k novým klientům v rámci práce v energetice. Dávno před Poetikou, dávno před rokem 2021. Vlastně když teď zpětně projíždím články, vidím v nich i velký kus života a vlastně nejenom mého, ale i Danova (bez kterého by stránky nemohly být), našich bývalých přítelkyň (které kolikrát trpěly při korekcích mých mnohdy nepochopitelných vět) a celkově času, který za tu dobu od založení až po sem uplynul.

Vlastně sám nevím, jestli ten Eda tehdy nebyl lepším, než Eda dnes. Za ty roky jsem prošel jistě velkým vývojem osobnosti, už dávno nejsem jen ten naivní snílek, který by se rozdal všude a pro všechny. Naučil jsem se říkat NE, možná mnohdy výrazněji, než se většině lidí může líbit a mnohdy zbytečně moc, ale je to dáno tím životem a tím tempem, které mne obklopují. Asi bych mohl v tuto chvíli psát nějakou filozofickou analýzu na téma pochopení, dospívání, stárnutí, ale na to nemám časový prostor ani já, ani vy. Proto zkusím všechno shrnout bodově a snad to ve výsledku dotvoří celý ten obraz, který bych Vám tu chtěl říci (napsat).

  1. Budu mít dítě – šílený, wow, před rokem nemyslitelné, teď realita. Kromě potomka, který je na cestě, si zvykám i na rovinu otcovskou u kluka, který přišel s novým vztahem. Osobní rovina, ale možná ta nejdůležitější změna v životě. WOW!
  2. Poetice se daří – když si vezmu, že jsem stránky zakládal v době, kdy jsme s Danem Hrdličkou „bastlili“ songy na koleni u něj v pokojíku a dnes má ten kluk profesionální nahrávací studio ve Žďáru nad Sázavou, společně tvoříme jádro populární české kapely a skoro každý víkend (až na COVID) hrajeme po celé ČR, je to neskutečný skok. Zbytečný popisovat dál, stačí si pustit poslední song, kouknout se na poslední posty na sockách @poetikamusic . To snad mluví za všechno.
  3. V lednu jsem v nejistotě raději znovu nastoupil do pracovního procesu. Wow č. 2. Po zdravé úvaze to ale nebylo na full time do energobranže, ale do brněnského programátorského studia na Berkové 444/8. IT STUDIO (jak se firma jmenuje) mi za těch 9 měsíců ohromně rozšířilo obzory a nakoplo mě (doufám) tím správným směrem. Práce, která baví a kterou si chci udržet, jak to jen půjde. Více o nás na www.itstudio.cz . Pokud uvažujete o B2B platformě, jsem v rámci diskuze k dispozici. 🙂
  4. Politika – s*re mě. Vážně mě s*re. Kdybych napsal cokoliv jiného, bylo by to špatně. Komunální scéna v Bíteši je tragédie. Až na pár světlých vyjímek je zastupitelstvo jedna velká šeď. Vedení města překrucuje jakýkoliv impuls ze strany opozice, opozice pak bojuje „žabomyší války“ s koalicí. Lidé, kteří se chtějí bít za město se nakonec verbálně fackují minulostí, místo toho pak táhnout za jeden provaz. Možná, že na tom mám zásluhu i já, kdo ví. Aspoň podle toho co slýchám, jsem prý stejný jako všichni ostatní, možná tím, že jsem vidět i daleko horší. Snadný terč pro šipky. Kdo je bez chyby ať si hodí, já mám svědomí čisté. Největší úspěch? 14 oddaných svateb (3 za poslední dva měsíce). To je asi na tom to světlo (mnohdy jediné, které vidím). Celorepublikově se k situaci vyjadřuji poměrně často na svém FB. Tady je zbytečné pitvat…
  5. Energetika – nestíhám a štve mě to (i když méně než mě s*re politika). Bohužel, i přes to, že si myslím, že tomu oboru rozumím, nemám na něj už tolik času. Klienty do svého „stromu“ dávno nepřijímám spíše naopak větve deleguji na rozumné a slušné kolegy. Terra Group se mezi tím stala holdingem TGC a pořád jsem přesvědčený, že jde o jednu z mála firem, která ten špinavý business dělá poctivě. Den má ale 24 hodin a já nemám kapacitu pomáhat jim stavět tu zeď proti všem energošmejdům. Držím pěsti a snad ten boj jednou zvítězí.

Tak to je v kostce kolem a kolem snad všechno. Možná, že ten článek má spoustu chyb, možná občas nedává smysl. Psal jsem ho při obědové přestávce v kanclu (jindy bych se k tomu asi nedostal). Pokud jste to dočetli až sem, díky. Pokud ne, je to jedno. Svět se točí dál a těžko ho kdokoliv pro cokoliv zastaví. Tak ať se na tom kolotoči všichni udržíme co nejdéle…

Napsal Eduard Rovenský

Diskuze je uzavřena.