Je sobota 22. dubna 2023 a po delší době píšu článek, ke kterému jsem se odhodlával dlouho. 

Vím, že pravidelnost psaní sem, na můj webový blog není úplně tou nejsilnější stránkou mojí osobnosti a ve výsledku to ani nevadí, ale cítím vnitřní potřebu uzavřít jednu kapitolu a začít psát další.

Od posledního článku se změnilo v mém životě pár zásadních věcí a tak se to tu bodově v kostce pokusím doplnit.

  1. Konec v kapele Poetika  
  2. Založení kapely Highland
  3. Spolupráce s Jak na čerpadla

Poetika

I přes to, že už uplynulo 6 měsíců, myšlenkami jsem teď úplně jinde, stejně, pokud mám napsat pár vět o tom proč, jak, kvůli čemu, stále to ještě vnitřně zpracovávám. Detaily vlastně ani nechci psát. Nedává smysl se vracet k něčemu, co už nadobro skončilo. Poetika byla a je kapela, kterou jsem v roce 2016 založil a 6 let jsem dělal maximum, aby její značka stoupala. Logo které ji prezentuje jsem kreslil pro Raxe v návrhu v roce 2016, stejně jako smajlíky k Identity v roce 2021 na soustředění v Bítově. Název jsem kdysi zkrátil z původního sublabelu, který jsem tvořil od roku 2011, youtubový kanál na kterém kapela dnes funguje jsem zakládal ještě v době, kdy půlka stávajícího osazenstva nastupovala na střední a já akorát dopisoval první album, který jsem vypouštěl na Bandzone.cz. 9 let jsem spravoval s pokorou k přátelům, fanouškům a posluchačům facebookovou stránku, kterou jsem v roce 2013 vytvořil ještě pod názvem Licentia Poetica. Z nuly na krásnejch 18 000 odběratelů – wooow. Mnohdy jsem možná tlačil v kolektivu moc na pilu, dělal věci, který jsem nemusel a řešil ty, který jsem řešit neměl, ale bez nich by tu asi tato značka nebyla. Popravdě, pořád mě to mrzí, ehm teda spíš sere. Důvody, forma, průběh posledních dvou let, komunikace a alibismus některých bývalých kolegů, ale to už je život. Poetika bylo a je moje dítě, ale dnes už jde svoji cestou a já to tak beru. Držím kapele pěsti a přeji klukům ať se jim daří. Jedna kapitola končí, další navazuje zítra.

Highland

„Je to krajinou, jejím specifickým rázem, lidmi, kteří pomáhají kráse, byl bys blázen, nebýt tady mezi svýma to je Vysočina.“ Kdysi jsem tento text napsal a dnes víc než kdy dřív se k němu pravidelně vracím. Po odchodu z Poetiky jsem měl dvě možnosti. Buď rezignuji a skončím, začnu žít „normální život“, dělat „normální práci“ a hudbu na čas nebudu řešit, a nebo zkusím jít hudebně dál a všechno to, co jsem poslední roky ve zkušenostech nabral a v můzách brzdil, zkusím pustit na volnoběh a uvidím, kam to nohy donesou. Vysočina je region, ze kterého pocházím a vždy jsem se k němu hlásil, takže když jsem řešil nový projekt, říkal jsem si, že Vysočina by tam měla nějak figurovat. Tak vznikl název Highland (anglicky „vysočina“). V rychlosti se udělala sbírka na první klip s Honzou Bendigem, doladila se sestava kapely, řešilo se milion věcí a já věřil, že hned prvním songem uděláme skok, který se obratem projeví. Nestalo se tak. Ale i přes to, jsem si uvědomil to štěstí, který mám a tu chuť tvořit, která mne pořád naplňuje. Založili jsme kapelu, která funguje (myslím tím hlavně uvnitř mezi námi) a brzo věřím, že to prodáme i na pódiích. Kluci z Highlandu si hned na začátku cesty vyžrali spoustu věcí, který jsem si z Poetiky přinesl a stejně makají dál. Prej co tě nezabije, to tě posílí. Tak posilujeme. Pracujeme, nahráváme a budeme růst. V tom je to krásný. Více najdes na www.kapelahighland.cz, FB, IG nebo na akcích které nás jistě brzo čekají.

Jak na čerpadla

A už finišuju, takže ještě doplním poslední velkou změnu. Poslední roky jsem řešil hlavně hudbu, ale pořád jsem konzultoval spoustu nápadů, nabídek, možností v energetice. Se solárním boomem jsem navázal spolupráci se Solar Baron a bylo otázkou času, kdy kývnu i na nabídku pro nějakou jinou technologickou firmu, která řeší hlavně výtop nemovitostí. Nakonec jsme si sedli s kluky z Jak na čerpadla, což je jedno z akreditovaných IVT center v ČR, které mimo samotná švédská premiová čerpadla řeší i další zajímavé značky od Vaillantu, přes Panasonic až po Airwell či Ecoforest. Je to super škola, další růst odbornosti v energetice a hlavně časová náplň, která mne baví. Kdybyste se mnou chtěli konzultovat tepelko, stačí napsat na www.jaknacerpadla.cz nebo přímo na mail rovensky@jaknacerpadla.cz

A tímto to asi všechno pro dnešek uzavřu.

Popravdě možná je to celé tkané rychlou jehlou, ale pro dotvoření pohledu to stačí. A ať odpovím na tu otázku z názvu článku. Povětšinou teď trávím čas na D1 mezi Plzní, Bíteší a Ostravou. Často nestíhám odpovídat, nestíhám řešit věci mimo svoje priority, dal jsem si 4 měsíce detox od sociálních sítí a snažil se učit a pracovat (hlavně i na sobě). Závěry dělat zatím nebudu a nechci, ale věřím, že co člověk do něčeho dá, to se mu vrátí. Vždy se mi to potvrdilo a věřím tomu. Tak snad brzy na viděnou…

Napsal Eduard Rovenský

Diskuze je uzavřena.