Vážení čtenáři, toto je moje bilance roku 2016. Chtěl jsem začít tím, z mého pohledu nejméně úspěšným. I já se sám sebe možná tak trochu ptám, jestli ta druhá věta nezní na úvod až moc pesimisticky, vždyť se spousta věcí povedla? Možná ano, možná ne, ukáže čas.

Politika :

Rok 2016 pro mne jako pro radního ve Velké Bíteši byl dalším z roků poznávání, profilace charakterů lidí okolo mě, poznávání zákoutí práce maloměstského politika a hlavně rokem utvrzování se v názorech.

Zkusím začít svůj sumář u věcí, co se nepovedly a skončím tím, co vidím jako úspěch (i když v mnoha ohledech ne můj). Mezi tři základní body neúspěchu beru stálou nerealizaci diskontního řetězce ve městě, nejasnou situaci ohledně městské policie (podle posledních zpráv, hlavní uchazeči o tento post z výběrového řízení odstoupili) a hlavně přetrvávající stav na pozici ředitele ICKK (promiň Tomáši, ale můj názor znáš). Abych to více rozvinul, realizace obchodního centra na Vlkovské je dnes, podle všeho, v trochu patové situaci, vzhledem k tlaku druhého investora v jiné lokalitě (investora, který nerespektuje město, nerespektuje jeho občany a hlavně nechce slyšet dle mého pohledu oprávněné výtky, které se k území, na něž si dělá předkupní právo vážou). U Městské policie stále věřím, že se situaci v roce 2017 povede dovést do stádia funkčního provozu a přínosu občanům města (viz jeden z předchozích článků) a na situaci ohledně vedení ICKK už nechci vrhat negativní stín svých názorů. Doufám, že si pověřený ředitel této „příspěvkovky“ uvědomí, co kultura konečně znamená, že se bez konceptu ani obraz nedá namalovat (i Picasso měl představu aspoň v hlavě) a snad v následujících letech konečně ICKK nabídne kvalitní kulturní program pro všechny věkové generace – bez rozdílů. Jako další, i když ne tak velký neúspěch, beru nepozastavení dalšího navyšování nájmu v obecních bytech, které jsem si zatím každý předchozí rok dokázal prosadit (chápu argumenty protistrany, která toto navyšování v minulosti prosadila, ale dokážu si představit reálné důsledky, které vydělávající člověk ve vlastním domě vidět asi nemůže). Pozitivem beru investice, které v roce 2016 v městě proběhly (kruhová křižovatka, výkupy pozemků pod obchvatem, prodeje pozemků směrem k realizace “Babince”, čerpání dotací z EU př. zateplení ZŠ a další rekonstrukce komunikací, kanalizací atd.), ale jak už jsem řekl, na spoustě z nich mám pouze malý podíl (spíše se vezu na vlně lidí z předchozího volebního období).

Energetika :

Myslím, že jsem v roce 2016 potvrdil, to co jsem sám sobě a svým prvním klientům v období roků 2013/2014 slíbil. Snažil jsem se po celý rok pracovat tak, jak mi velí vnitřní hodnoty a lidem opravdu nabídnout místy nestrannou, přátelskou a hlavně odbornou pomoc, ať už v rámci projektu Obec občanům, na městech a obcích po celé Moravě, nebo firmám a rodinám ve svém okolí . Jedním z mnoha důkazů může být navázání spolupráce se společností VALMONT CR, které dělám od tohoto roku koordinátora v oblasti nákupu energií a věřím, stejně jako u dalších klientů a pracovních partnerů, že spolupráce bude i nadále probíhat. Od roku 2017 možná nebudu energetice věnovat největší díl svého času, ale nebojte. Slovy jednoho z textů – i kdyby z nebe padal oheň – i nadále se pokusím co nejlépe starat o servis a neztratit důvěru, která do mne byla vložena.

Hudba :

Kde začít? Kolik toho psát? Je to ještě vážně zapotřebí? To mi teď při psaní této asi obsahově nejpočetnější kategorie běží hlavou. Začnu asi takto : JSEM VDĚČNÝ, DĚKUJI BOHU A ŠANCI NEPUSTÍM!

Rok 2016 byl z mého pohledu rokem změn, z koníčku (resp. koně) se stává skutečná náplň života se vším všudy. Singl Zkouším žít vyletěl skoro až k nebi, vznikla Poetika, která rázem zazářila a doufám, že ještě dlouho nezhasne a svět se mi tak trochu změnil před očima (hlavně ten hudební). Často v posledních týdnech myslím na tátu, co by tomu asi dnes říkal. Tipuji, že by kroutil s úžasem hlavou, ale byl hrdý a šťastný tak jako moji nejbližší (krásný pocit). Zbytečné dojímat se a rozebírat. Ty tři věci v úvodu napsány velkým písmem vidím a budu se snažit si je i nadále co nejčastěji uvědomovat. Možná snad bych ještě měl poděkovat Danovi s Ondrou, Kačce, která mi po celý rok byla po boku, lidem na vydavatelství a všem těm, kteří za námi stojí (třeba už roky).

PF 2017 :

Zbytečné rozebírat. Vlastně ještě než jsem začal psát, dostal jsem nápad pustit si Epilog z EP “Poslední rytíř” z roku 2011. Psal jsem ho v podobnou dobu a původně jsem si chtěl pouze poslechnout rozdíly mezi mnou dnes a mnou tenkrát. Je to ironií, že nakonec je právě toto to moje dnešní  “Pour feliciter” pro příští rok. Zkuste si jen odmyslet datum a úvodní slova k desce.

Díky Všem, kteří jste při mně v roce 2016 stáli a všem lidem dobré vůle jen to nejlepší  v roce 2017! 🙂

ER

Napsal Eduard Rovenský

Diskuze je uzavřena.