Zvláštní, jak ten čas letí. Kdysi jsem tyto stránky zakládal s pomocí mého kolegy, parťáka a opravdového kamaráda Dana Hrdličky, jako prostředek k profesnímu portfoliu, prostředek k určitému přiblížení mých myšlenkových pochodů pro lidi z širšího okolí a také jako sběrnici podmětů pro funkci zastupitele v mém bydlišti.

Je rok 2020 a svět se mi za ty poslední 4 roky nečinnosti otočil o 180 stupňů. Z práce (energetika) se stal koníček, z koníčku (hudba) se stala „práce“. Schválně to slovo píšu v uvozovkách, protože by mne ještě před pár lety nenapadlo, že by mi někdy muzika mohla platit složenky. Je to ohromné privilegium, jak říká náš manažer Martin Červinka a já ty slova dnes používám s úctou, skutečným pochopením jejich velikosti a velkou pokorou.

Nic není napořád, nikdy neříkej nikdy a všechno prý jde, když se chce. Jsou to obecné fráze, ale platí pro ně, že se běžně zrcadlí do našich životů i když je můžeme brát jako to nejzákladnější klišé.

Kdybych měl popisovat celé 4 roky, kdy jsem tu nenapsal pomalu ani čárku, asi bych týden nedělal nic jiného, tak mi prosím promiňte, že to lehce odbudu je v rychlých bodech a sérií pár fotografií, popřípadě klipů.

  • 2017 – první tour s kapelou Mirai (nakonec přeložena na jaro 2018), práce na debutové desce, kapela se rozrostla na pětičlennou, první hraní na velkých festivalech typu Sázavafest.
  • 2018 – přeložená jarní tour s Mirai, nominace na Objev roku v posledním ročníku Slavíka, debutová deska Poetiky – Trinity, přibližně 90 koncertů odjetých po celé ČR, podzimní tour s rapperem Lipo
  • 2019 – první vlastní tour, přípravy na druhou desku, nabité koncertní léto, cca 120 odjetých koncertů včetně jedinečné show z markýzy OC Kotva v Praze, účast na řadě projektů př. GUMP – Protože to nevzdám, Zlatá deska za debutové album
  • 2020 – Poetika se stává stálicí českých festivalů, od podzimu 2019 vybookovaný letní kalendář, účast na největších českých festivalech (Létofest, Benátká, Sázavafest, Přehrady atd.). Bohužel nám tak jako všem ostatním narušil plány Covid-19, ale jedeme dál. Co bude máme ve svých rukou…
LUCERNA 2017
Sázavafest 2018
Tour 2019
Vysočinafest 2019
TBH 2019
OC Kotva 2019
Přebírání Zlaté desky za album Trinity 2019
Fajny Fest 2020
Napsal Eduard Rovenský

Diskuze je uzavřena.